Stróżówki kontenerowe to tanie i ekspresowe rozwiązanie dla inwestorów chcących w krótkim czasie postawić portiernie służącą pracy ochroniarzy. Ze względu na niezbyt skomplikowaną konstrukcję stróżówki szybko się buduje i jeszcze szybciej montuje.

portiernia kontener

Z czego wynika niski koszt stróżówki kontenerowej?

Niestety, niski koszt inwestycji przekłada się na rodzaj i jakość materiałów użytych do budowy. Wnętrze stróżówki jest zwykle dość ubogo wykończone, a instalację elektryczną wewnątrz osłaniają szpetne listwy. Ściany wewnątrz wykonywane są z płyty laminowanej, a na podłodze położona jest przemysłowa wykładzina PCV. Całość prezentuje się nieestetyczne i tandetnie.

wnetrze kontenera stróżówki

Po co stawiać portiernię kontenerową?

Korzyścią wynikającą z wykorzystania niedrogich materiałów wykończeniowych jest niski koszt ewentualnej wymiany elementów zniszczonych w wyniku eksploatacji. Portiernie kontenerowe są tanie, a jeszcze taniej można kupić stróżówkę używaną. W przypadku braku koncepcji na system ochrony trudnego terenu dobrą praktyką jest postawienie jednej lub dwóch używanych wartowni w różnych miejscach w celu najlepszego ustalenia gdzie takie obiekty powinny się znajdować i ile stróżówek jest potrzebnych. Jest to zdecydowanie największa ich zaleta, czyli mobilność. Po sprawdzeniu paru rozwiązań pozostaje wybudować lub zamówić modułową portiernię docelową.

stróżówka kontenerowa

Czy wartownia kontenerowa jest rozwiązaniem długoterminowym?

Stróżówki kontenerowe dobre są jednak na krótką metę. Minusem rozwiązania kontenerowego oprócz estetyki jest temperatura wewnątrz budki – stróżówka latem szybko się nagrzewa, a zimą nie trzyma ciepła, co niestety nie wpływa korzystnie na komfort pracy stróża oraz na rachunki za energię elektryczną w związku z koniecznością ciągłej pracy kaloryferów. Cała wartownia zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz sprawia wrażenie tymczasowego obiektu, a nie docelowego integralnego z całym kompleksem budynku.

portiernia kontenerowa modułowa

Potrzebujesz stróżówki?
Skontaktuj się z nami!