Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Z całą pewnością najmniej zalet przemawia za budową stróżówki murowanej. Czas realizacji, wysokie koszty, czy brak możliwości ewentualnego przeniesienia lub przesunięcia są niewątpliwe słabymi stronami takiego rozwiązania. Inwestor, który szuka wartowni na plac budowy, nie będzie rozważał kupna stróżówki murowanej, ponieważ po zakończonej budowie musiałby taką stróżówkę zburzyć.

portiernie kontenerowe

Zaletą stróżówek kontenerowych i modułowych jest mobilność – daje to inwestorowi możliwość obrócenia lub postawienia stróżówki w innym miejscu. Można również później taką stróżówkę odsprzedać. Kolejną cechą, która przemawia za tego typu stróżówkami jest krótki termin montażu. Budowa odbywa się w całości na hali produkcyjnej. Budka jest niemal od razu gotowa do użytkowania, wystarcz podpiąć przyłącza prądu i wod.-kan.

stróżówka kontenerowa

Stróżówki kontenerowe są na pewno najtańszym spośród rozwiązań. Niestety blaszany kontener ogrzewany zimą, nie utrzyma temperatury, natomiast latem słońce nagrzeje stalowy budynek i będzie w nim bardzo gorąco – niezbyt komfortowe warunki pracy dla ochroniarza. Należy wziąć pod uwagę wygodę przyszłych pracowników, ponieważ ten zawód charakteryzują długie godziny pracy, zmiany po 12 godzin lub jeszcze dłuższe. Pracownik z pewnością lepiej będzie wykonywał swoje obowiązki jeśli zapewnimy mu sprzyjające i dogodne warunki.

§ 15. Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie

Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W szczególności w pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie naturalne i sztuczne, odpowiednią temperaturę, wymianę powietrza oraz zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami.

Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP, Dział III, rozdział 1.

kontener strozowka

Niemniej istotny jest wygląd stróżówki, jest przeważnie pierwszym budynkiem jaki mijamy przy wjeździe na teren fabryki, biura, szpitala.

Potrzebujesz stróżówki?
Skontaktuj się z nami!