Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Z całą pewnością najmniej zalet przemawia za budową stróżówki murowanej. Czas realizacji, wysokie koszty, czy brak możliwości ewentualnego przeniesienia lub przesunięcia są niewątpliwe słabymi stronami takiego rozwiązania. Inwestor, który szuka wartowni na plac budowy, nie będzie rozważał kupna stróżówki murowanej, ponieważ po zakończonej budowie musiałby taką stróżówkę zburzyć.

portiernie kontenerowe

Mobilność stróżówek.

Zaletą stróżówek kontenerowych i modułowych jest mobilność – daje to inwestorowi możliwość obrócenia lub postawienia stróżówki w innym miejscu. Można również później taką stróżówkę odsprzedać. Kolejną cechą, która przemawia za tego typu stróżówkami jest krótki termin montażu. Budowa odbywa się w całości na hali produkcyjnej. Budka jest niemal od razu gotowa do użytkowania, wystarcz podpiąć przyłącza prądu i wod.-kan.

stróżówka kontenerowa

Warunki pracy w portierni.

Stróżówki kontenerowe są na pewno najtańszym spośród rozwiązań. Niestety blaszany kontener ogrzewany zimą, nie utrzyma temperatury, natomiast latem słońce nagrzeje stalowy budynek i będzie w nim bardzo gorąco – niezbyt komfortowe warunki pracy dla ochroniarza. Należy wziąć pod uwagę wygodę przyszłych pracowników, ponieważ ten zawód charakteryzują długie godziny pracy, zmiany po 12 godzin lub jeszcze dłuższe. Pracownik z pewnością lepiej będzie wykonywał swoje obowiązki jeśli zapewnimy mu sprzyjające i dogodne warunki.

§ 15. Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie

Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W szczególności w pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie naturalne i sztuczne, odpowiednią temperaturę, wymianę powietrza oraz zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami.

Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP, Dział III, rozdział 1.

kontener strozowka

Wygląd zewnętrzny wartowni. Stosunek ceny do jakości stróżówek.

Niemniej istotny jest wygląd stróżówki, jest przeważnie pierwszym budynkiem jaki mijamy przy wjeździe na teren fabryki, biura, szpitala. Estetycznie i nowocześnie wyglądająca portiernia będzie dobrą wizytówką chronionego obiektu. Stróżówki kontenerowe nie prezentują się dobrze. Blacha trapezowa na elewacji daje poczucie braku solidności i wytrzymałości budynku. Wewnątrz zazwyczaj przewody instalacji elektrycznej są widoczne, obudowane jedynie listwą. W ogólnym zarysie – wyglądają dość oszczędnie.

Cena jest bezspornie dużą zaletą stróżówek kontenerowych, natomiast znajduje to niestety odzwierciedlenie w jakości. Znana prawda życiowa głosi, że za dobrą jakość trzeba zapłacić.

stróżówka modułowa kontener

Stróżówki zbudowane z wysokiej jakości materiałów będą droższe od tych blaszanych, czy powstałych z przerobionych kontenerów morskich, ale za to będą dłużej służyć nabywcy. Stróżówki modułowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki pogodowe. Płyty włókno-cementowe montowane na elewacji produkowane są w wielu kolorach, dzięki czemu inwestor może dostosować wygląd stróżówki tak, aby nawiązywał do kolorów firmowego budynku. Elewacja może być również drewniana. Dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość umieszczenia na zewnętrznej ścianie stróżówki firmowego logo. Konstrukcja budowana jest z certyfikowanego drewna szwedzkiego, a użyte do budowy materiały i technologie są nowoczesne. Portiernie modułowe są reprezentacyjne i bardziej solidne.

Potrzebujesz stróżówki?
Skontaktuj się z nami!