Przy projekcie stróżówki często zastanawiamy się nad tym, co powinno się w takiej stróżówce znajdować. Wbrew pozorom nie jest to takie proste pytanie. Z naszego doświadczenia wynika, że w niektórych miejscach wystarczy tylko parę gniazdek, w innych jest to cała centrala p-poż. sieciowa, monitoringu itp. Często są to całe szafy sprzętu z mnóstwem migających diod. Te kwestie są jednak już zawarte w projekcie stróżówki i całego terenu, a także ustalone przez instalatorów oraz branżystów.

rzut stróżówki

Co najczęściej montuje się w portierni?

W portierni oprócz kontaktów i włączników świateł, często potrzebny jest także przełącznik szlabanu, gniazdo LAN, gniazdo telefoniczne, cały osprzęt do monitoringu kamer, włączniki świateł terenu, komputer, monitory itp.

stróżówka kontener

Wyposażenie stróżówki, a potrzeby ochroniarza

Co jednak z samym ochroniarzem i jego potrzebami? Z naszej obserwacji wynika, że ochroniarz potrzebuje gniazdo w okolicach blatu na telefon komórkowy, z tyłu na czajnik, szafę na zmianę ubrań / butów. Z opcji dodatkowych dochodzi jeszcze mała lodówka na produkty spożywcze, miejsce na wiatraczek w upalne dni, czy telewizor z wyprowadzeniem anteny, chociaż to ostatnie często jest zabraniane w stróżówce.

Potrzebujesz stróżówki?
Skontaktuj się z nami!